cs go kendini kickleme, csgo kick
  • Lhemes

  • 538

  • Mayıs 28, 2017

  • 0

  • 2

CS:GO Kendimi Nasıl Kicklerim? [Kendini Kicklemek]

Merhaba arkadaşlar,

İllaki bilenler vardır. Bilmeyenler için faydalı olmasını ümid ederek kendini kicklemeyi steam rehberlerinde bulunan bir başlıktan öğrenip güzel Türkçemiz ile anlatmak istedim ve anlattım. Umarım faydalı olur.

Kendini Kicklemek – Adım 1
Öncelikle oyundayken konsolu açıp status yazıyoruz. (Eğer konsolu açamıyorsanız veya nasıl açılacağını bilmiyorsanız Adım 1.1’e bakınız.)

Konsolu Açmak (Eğer Açılmıyorsa) – Adım 1.1
Eski Counter Strike sürümlerinde TAB tuşunun hemen üstü 1’in hemen solunda bulunan üzerinde é ve ” simgeleri bulunan klavye tuşuna yani konsol tuşuna basınca konsol hemen karşımızda belirirdi. Fakat CS:GO ile bunu değiştirmişler. Default yani varsayılan ayar olarak konsol tuşuna bastığımızda konsol açılmıyor. Bunu açmanın bir kaç farklı yolu var fakat kafa karıştırmadan en temiz yolunu size anlatıyorum; Oyunu açıp “Seçenekler”e takiben “Oyun Ayarları”na tıklayın. Açılan sayfadan “Geliştirici Modu Etkin” seçeneğini “EVET” yapın.

Kendini Kicklemek – Adım 2
Konsola status yazdıktan sonra karşımıza oyunda bulunan kişiler ve yanlarında bir kaç sayı çıkacak.
Örnek olarak:
# userid name uniqueid connected ping loss state rate
# 1 1 “Viper Driver”………………………………………………
# 12 2 “AliBaba”…………………………………………………..
# 29 3 “RussianKid”………………………………………………..
# 345 4 “KarateKid”…………………………………………………

Şimdi burada isimlerin yanında bulunan numara öbekleri “1 1”, “12 2”, “29 3”, “345 4” oyun içerisindeki numerik isimlerimizdir. Kendi adımızın yanındaki numarayı aklımızda tutup bi sonraki adıma geçiyoruz.

Kendini Kicklemek – Adım 3 [SON]
Numerik adımızı da öğrendikten sonra son olarak konsola callvote kick 345 4 yazıp enter’lıyoruz. “345 4” kısmına anladığınız gibi numerik adımızı yani adımızın yanındaki rakamı yazıyoruz. “callvote kick” komutunun yanına “345 4” yazdığımızda “KarateKid”i kicklemek için oylama başlar, eğer “1 1” yazsaydık “Viper Driver”i kicklemek için oylama başlar. Yani burada kendimizi kicklemek için önemli olan kendi adımızın yanındaki numarayı komutun yanına eklemek ve giriş yapmak.


    Üzgünüm, hiç etiket eklenmemiş.
Lhemes

Yazar: Lhemes

#yönetici

Reklam, Editör, Youtuber başvuruları için : forumteknolotif@gmail.com adresine mail atınız.

105 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.