• Lhemes

  • 508

  • Temmuz 15, 2017

  • 1

  • 3

Minyonlara Son Vuruşu Yapmak İçin Gerekli 7 İpucu

Hepimiz biliyoruz ki oyunu yöneten taraf genelde en fazla minyon kesen taraf oluyor. Hatta riske girip 1 kill almaktansa 15 minyon kesmek çok daha yararlı diyebiliriz. Tabii ki minyon kesmek herkesin yapabileceği bir iş olmuyor. Çoğunlukla ADC oynayanlar olmak üzere bir çok oyuncu last hitlerde zorlanıyor.
Sizlerin daha iyi minyon kesmesi için hazırladığımız listeye bir göz atalım.

1- Durmadan Tıkla!

Hiç durmadan sürekli haritada bir yerlere tıklamak kulağa saçma gelse de aslında çok faydalı bir tekniktir. Bu sayede refleksleriniz gelişir rakibin skilerinden kaçabilir, minyonlara son vuruşu yapabilirsiniz.

2- Kulelere Dikkat Edin

Kule altında minyon kesmek sanırım en zor işlerden biri. Kimi zaman kule ile yarışlara girilebiliyor. Bu yüzden minyonlar kule altındayken minyonlara vuruş yapmamaya çalışın ki last hit kuleye gitmesin. Kulenin yeni bir iteme ihtiyacı yok değil mi?
3- Seçmek ya da Seçmemek İşte Bütün Mesele Bu
Canı az iki minyon arasında kaldığımızda genellikle ikisini de öldürmeyi seçeriz. Tabii ki bu açgözlülüğün cezası ikisini de kaçırmak oluyor genelde. Bu yüzden tek bir hedef seçip onu öldürmeyi seçin.

4- Önemli Olan Boyutu

Gelen dalgalarında 4 tip minyon vardır. Bunlardan en zayıf olanı mele, en güçlüsü ise süper minyonlardır. Bu minyonlar büyüdükçe verdiği gold artar. Bu yüzden bu minyonlara yapılan son vuruşları kaçırmamak büyük önem arz ediyor.

5- Oyunu Dondur

Oyunda Freez adıyla geçen bir terim vardır. Bu koridor durdurma anlamına gelmektedir. Minyonlara son vuruşu yaparak ve rakibi sürekli rahatsız ederek minyonların ilerlemesini ve gerilemesini önlemelisiniz. Bu sayede tehlikeli pozisyonlara girmemiş olursunuz. Aynı zamanda rakibinizin sizden daha az gold biriktireceğini de unutmayın.


    Üzgünüm, hiç etiket eklenmemiş.
Lhemes

Yazar: Lhemes

#yönetici

Reklam, Editör, Youtuber başvuruları için : forumteknolotif@gmail.com adresine mail atınız.

105 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 1 yorum var
furkan005566 Temmuz 22, 2017 / 11:29 pm

FURKAN