• Lhemes

  • 553

  • Temmuz 15, 2017

  • 0

  • 1

Yerleştirme Maçlar Nasıl Olmalı?

Çoğu oyuncunun hayalleri League of Legends oyununda dereceli maçlar atıp ranked sistemine girebilmektir. Tabii ki dereceli maçları atmak için birkaç kural var. Bu kuralların bağzılarını listeliyoruz;
-30 level olmak,
-16 şampiyona sahip olmaktır.

Eğer bu istenilen özelliklere sahipseniz ranked sistemine girmek için yerleştirme maçlarını atmaya başlayabilirsiniz. Yerleştirme maçları 10 adettir. 10 tane maçı attıktan sonra galibiyet sayınıza göre Bronz veya Platin ligleri arasında başlayabilirsiniz.
Bazı durumlarda Altın veya Platin liglerde başlamak imkansız olabiliyor. Eğer daha önce yerleşmişseniz ve yeni sezonda yeni sıralamalı maçlar atıyorsanız önceki sezonda gösterdiğiniz sonuçlara göre yerleşirsiniz. MMR denilen gizli elo puanınız düşük ise iyi bir sonuç bile alsanız kötü bir lige yerleşebilirsiniz. Bu yüzden ilk yerleşmeniz değilse önceki sezonda da güzel oyunlar çıkarmanız gerekiyor.

İlk yerleşme maçlarını oynayan kişiler genelde 10 maçın 7’sin kazandığında Altın ligine yerleşirler. Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer bilgi, attığınız yerleştirme maçı sonrası yerleştiğiniz ligde bozgun almadan 10-12 maç civarında galibiyet alırsanız sistem sizi 2 lig birden yükseltir. Örnek verecek olursak Altın V iseniz Altın III ligine çıkabilirsiniz.


    Üzgünüm, hiç etiket eklenmemiş.
Lhemes

Yazar: Lhemes

#yönetici

Reklam, Editör, Youtuber başvuruları için : forumteknolotif@gmail.com adresine mail atınız.

105 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.