• Lhemes

  • 1.327

  • Aralık 11, 2017

  • 0

  • 3

PlayerUnknown’s Battlegrounds Nedir, Nasıl Oynanır?

Kısa süre içinde popüler olan Pubg oyunu, Bluehole tarafından 2017 yılında hizmete sunulmuştur. Çok geliştirilmiş ve fonksiyonel olan oyunun tasarımcısı Brendan Greene’ dir. Oyunun muhteşem geliştiricileri Bluehole Studio ve PUBG Corporation’dır. Popüler oyun Xbox One sürümü ve Microsoft Windows platformalar üzerinden oynanmaktadır. Unreal Engine 4 motoruna sahiptir. Birden fazla oyuncu ile oynanan oyun, video oyunudur. Oyunda büyük bir grup haline online oyuncular bir uçağın içinde toplanmış şekilde başlar. Daha sonra uçaktan inerek verilen görevleri yapmaya başlarlar. Yaklaşık 100 kişi ile oyun başlar.

Oyun Nasıl Oynanır
PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu oldukça keyifli ve heyecanlıdır. Oyuna giriş yaptıktan sonra hemen bir kullanıcı topluluğu ile uçaktan inerek başlarsınız. Bilgisayarınızın klavyesini ve Mouse unu oldukça iyi kullanmanız gereklidir. Uçaktan indikten sonra hemen kaçarak insanların olmadığı bir yere inmeniz gereklidir. Sakin bir yer bulduğunuz zaman tüm silah ve ekipmanlarınızda değişiklik yapabilirsiniz. Oyuna girmeden önce donanımlarını seçerken çok dikkatli olunuz. Yüksek model silahlar ağır olduğu için koşmanızı zorlaştıracaktır. Sakin bir bulduğunuzu sandığınız an da kendinizi başka bir oyun içinde de bulabilirsiniz. Çünkü çalılık ve ağaçların arkasında düşmanlarınız olabilir. Herkese karşı savaşmanız ve görevlerinizi tamamlamanız gereklidir. Arayış içinde olan düşmanınızı pusuya yatarak öldürebilirsiniz. Öldürdükten sonra silahlarını alabilirsiniz. Keyifli olan oyunu reelde ki arkadaşlarınızla oynamanızda mümkündür. Hep birlikte toplanıp PlayerUnknown’s Battlegrounds oynayarak çok iyi vakit geçirebilirsiniz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Oyuna öncelikle hakim olmanız gereklidir. Oyun hakkında bilgi sahibi olduktan sonra kontrol sağlamanız gereklidir. İlk yapmanız gereken uçaktan iner inmez insanlardan uzaklaşın herkes bunu yapacaktır. Kendinizi güvene almak için pusuya yatın ve silahlarınızı iyi seçin. Ayrıca PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda arabalarda çok önemlidir. Hemen bir araç bulabilir ve kaçmaya başlayabilirsiniz. Araç kullanırken şunu bilmeniz önemlidir, araç fazlasıyla ses çıkarmaktadır ve çıkan yüksek ses düşmanlarınız tarafından fark edilmenize sebep olacaktır. Aynı zamanda araca bindiğiniz zaman yakıtını kontrol ediniz. Hiç ummadığınız bir anda aracın yakıtı bitebilir, yolda kalabilir ve düşmanınız tarafından öldürülebilirsiniz.

Oyunun Detaylarına Dikkat Edin
Oyun içerisinde ki nesnelerin ve diğer oyuncuların hareketlerine ve seslerine oldukça dikkat etmelisiniz. Oyun içinde her detaydan bir şeyler çıkarabilirsiniz. Mesela en çok mühimmat ve silahlar evler içinde yer almaktadır. Gözünüze kestirdiğiniz evin içinden silah almak istiyorsanız, evin kapısına bakınız. Evin kapısı açıksa içeriye biri girip silahları toplamış ve pusuya yatmış olabilir bu evlere girmeyiniz. Eğer kapı kapalıysa yine bir ihtimal içerde düşman olabilir. Eve girdikten sonra içerde düşman varsa onunla uzaktan savaşınız. Uzaktan edilen ateşler sizi daha yaralayacaktır. Eğer içerde düşman yoksa sizde girdikten sonra kapıyı kapatınız ve pusuya yatınız. Oyunda eve girdikten sonra pusuya yatınız. Daha sonra kulaklığınızın sesini yükseltin ve düşmanların ayak seslerini takip edin.


Lhemes

Yazar: Lhemes

#yönetici

Reklam, Editör, Youtuber başvuruları için : forumteknolotif@gmail.com adresine mail atınız.

105 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.